 All Product > other > Bussmann / Eaton  (CC12H2.5A-TR)
Bussmann / Eaton CC12H2.5A-TR
PartNo:
CC12H2.5A-TR
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 5715
Request Qty:
Description: Surface Mount Fuses 2.5A TR Chip Fuse
RoHS:Details
Product Type:Surface Mount Fuse
Current Rating:2.5 A
Voltage Rating AC:
Voltage Rating DC:63 V
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:1206 (3216 metric)
Dimensions:3.2 mm L x 1.6 mm W