 All Product > other > Bussmann / Eaton  (CC06H3.5A-TR)
Bussmann / Eaton CC06H3.5A-TR
PartNo:
CC06H3.5A-TR
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 4967
Request Qty:
Description: Surface Mount Fuses 3.5A TR Chip Fuse
RoHS:Details
Product Type:Surface Mount Fuse
Current Rating:3.5 A
Voltage Rating AC:
Voltage Rating DC:32 V
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:0603 (1608 metric)
Dimensions:1.6 mm L x 0.81 mm W