 All Product > other > Littelfuse  (0251.062MAT1L)
Littelfuse 0251.062MAT1L
PartNo:
0251.062MAT1L
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 13725
Request Qty:
Description: Fuses with Leads (Through Hole) 125V .062A
RoHS:Details
Product Type:PCB Mount Fuse
Body Style:Leaded Fuses
Current Rating:62 mA
Voltage Rating AC:125 V
Voltage Rating DC:125 V
Termination Style:Axial
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:PICO II
Dimensions:7.11 mm L x 2.41 mm D