 All Product > other > Bussmann / Eaton  (SR-5-3.15A-AP)
Bussmann / Eaton SR-5-3.15A-AP
PartNo:
SR-5-3.15A-AP
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 4031
Request Qty:
Description: Fuses with Leads (Through Hole) 3.15A 250V SR-5
RoHS:Details
Product Type:PCB Mount Fuse
Body Style:Leaded Fuses
Current Rating:3.15 A
Voltage Rating AC:250 V
Voltage Rating DC:
Termination Style:Radial
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:Submini
Dimensions:7.6 mm L x 8.5 mm D