 All Product > other > Bussmann / Eaton  (SR-5-2.5A-BK)
Bussmann / Eaton SR-5-2.5A-BK
PartNo:
SR-5-2.5A-BK
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 992
Request Qty:
Description: Fuses with Leads (Through Hole) SR-5 Radial TD Fuse
RoHS:Details
Product Type:PCB Mount Fuse
Body Style:Leaded Fuses
Current Rating:2.5 A
Voltage Rating AC:250 V
Voltage Rating DC:
Termination Style:Radial
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:Submini
Dimensions:7.6 mm L x 8.5 mm D