 All Product > other > Bussmann / Eaton  (SS-5H-1.6A-APH)
Bussmann / Eaton SS-5H-1.6A-APH
PartNo:
SS-5H-1.6A-APH
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 903
Request Qty:
Description: Fuses with Leads (Through Hole) SS-5H RADIAL TD FUSE 300V 1.6A
RoHS:Details
Product Type:PCB Mount Fuse
Body Style:Leaded Fuses
Current Rating:1.6 A
Voltage Rating AC:300 V
Voltage Rating DC:
Termination Style:Radial
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:Submini
Dimensions:8.5 mm L x 7.85 mm W