 All Product > other > Bussmann / Eaton  (SS-5H-3.15A-AP)
Bussmann / Eaton SS-5H-3.15A-AP
PartNo:
SS-5H-3.15A-AP
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 898
Request Qty:
Description: Fuses with Leads (Through Hole) SS-5H RADIAL TD FUSE 250V 3.15A
RoHS:Details
Product Type:PCB Mount Fuse
Body Style:Leaded Fuses
Current Rating:3.15 A
Voltage Rating AC:300 V
Voltage Rating DC:
Termination Style:Radial
Fuse Type:Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group:Submini
Dimensions:8.5 mm L x 7.85 mm W