 All Product > other > Bussmann / Eaton  (SS-5F-6.3A-BK)
Bussmann / Eaton SS-5F-6.3A-BK
PartNo:
SS-5F-6.3A-BK
Manufacturers: Bussmann / Eaton
Qty: 844
Request Qty:
Description: Fuses with Leads (Through Hole) SS-5F RADIAL FA FUSE
RoHS:Details
Product Type:PCB Mount Fuse
Body Style:Leaded Fuses
Current Rating:6.3 A
Voltage Rating AC:125 V
Voltage Rating DC:
Termination Style:Radial
Fuse Type:Fast Blow
Fuse Size / Group:Submini
Dimensions:8.5 mm L x 7.85 mm W