 All Product > other > Littelfuse  (5.0SMDJ36A)
Littelfuse 5.0SMDJ36A
PartNo:
5.0SMDJ36A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 11242
Request Qty:
Description: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Operating Voltage:36 V
Breakdown Voltage:40 V
Clamping Voltage:58.1 V
Peak Surge Current:86.1 A