 All Product > other > Littelfuse  (5.0SMDJ40CA)
Littelfuse 5.0SMDJ40CA
PartNo:
5.0SMDJ40CA
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 9403
Request Qty:
Description: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Operating Voltage:40 V
Breakdown Voltage:44.4 V
Clamping Voltage:64.5 V
Peak Surge Current:77.6 A