 All Product > other > Littelfuse  (5.0SMDJ15A)
Littelfuse 5.0SMDJ15A
PartNo:
5.0SMDJ15A
Manufacturers: Littelfuse
Qty: 7693
Request Qty:
Description: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
RoHS:Details
Polarity:Unidirectional
Operating Voltage:15 V
Breakdown Voltage:16.7 V
Clamping Voltage:24.4 V
Peak Surge Current:205 A