 All Product > other > Micro Commercial Components (MCC)  (SMAJ6.5CA-TP)
Micro Commercial Components (MCC) SMAJ6.5CA-TP
PartNo:
SMAJ6.5CA-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Qty: 5000
Request Qty:
Description: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 6.5V 400 Watts
RoHS:Details
Polarity:Bidirectional
Operating Voltage:6.5 V
Breakdown Voltage:7.22 V
Clamping Voltage:11.2 V
Peak Surge Current:35.7 A