 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (MY2N-DC24(S))
Omron Automation and Safety MY2N-DC24(S)
PartNo:
MY2N-DC24(S)
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 254
Request Qty:
Description: General Purpose Relays DPDT 24 VDC 10 A LED indicator
RoHS:Details
Product:Power Relays
Type:Indicator
Contact Termination:Plug Pin
Mounting Style:Socket
Mounting Type:
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:10:00 上午
Switching Voltage:250 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Plug Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:24 V
Coil Resistance:39.8 Ohms
Coil Current:37.7 mA