 All Product > Relays > General Purpose Relays > Omron Automation and Safety  (G2R-2-S-DC12(S))
Omron Automation and Safety G2R-2-S-DC12(S)
PartNo:
G2R-2-S-DC12(S)
Manufacturers: Omron Automation and Safety
Qty: 214
Request Qty:
Description: General Purpose Relays AC/DC COIL DPDT 12DC GENERAL PURPOSE
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Current Rating:5:00 上午
Switching Voltage:380 VAC, 125 VDC
Coil Termination:Solder Pin
Coil Type:Non-Latching
Coil Voltage:12 V
Coil Resistance:278 Ohms
Coil Current:43.2 mA