 All Product > Integrated Circuits > Clock & Timer ICs > Maxim Integrated  (DS1077Z-100+)
Maxim Integrated DS1077Z-100+
PartNo:
DS1077Z-100+
Request Qty:
Description: IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8SOIC
Count:-
Frequency:12.2kHz ~ 100MHz
Voltage - Supply:4.75 V ~ 5.25 V
Current - Supply:50mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:8-SOIC N
IP82C54-10Z
IC OSC PROG TIMER 10MHZ 24DIP