 All Product > Integrated Circuits > Clock & Timer ICs > Maxim Integrated  (DS1077LZ-40+)
Maxim Integrated DS1077LZ-40+
PartNo:
DS1077LZ-40+
Manufacturers: Maxim Integrated
Qty: 20000
Request Qty:
Description: IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8SOIC
Product Information:
Packaging:Tube
Series:EconOscillator?
Type:Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Count:-
Frequency:4.87kHz ~ 40MHz
Voltage - Supply:2.7 V ~ 3.6 V
Current - Supply:15mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:8-SOIC N
Mounting Type:Surface Mount
IP82C54-10Z
IP82C54-10Z
IC OSC PROG TIMER 10MHZ 24DIP