 All Product > Integrated Circuits > Clock & Timer ICs > Linear Technology  (LTC6905CS5-100#TRMPBF)
Linear Technology LTC6905CS5-100#TRMPBF
PartNo:
LTC6905CS5-100#TRMPBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 867
Request Qty:
Description: IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:-
Type:Oscillator, Silicon
Count:-
Frequency:100MHz
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply:8mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C