Sola / Hevi-Duty (SDN2.5-24-100P)
PartNo:
SDN2.5-24-100P
Manufacturers:
Sola / Hevi-Duty
Qty:
77
Request Qty:
Description:
DIN Rail Power Supplies 60W 24-28VDC 2.5A
Details
Product:
Switching Supplies
Input Type:
1-Phase / Single Phase
Output Power Rating:
60 W
Input Voltage:
Number of Outputs:
Output Voltage-Channel 1:
24 V
Output Current-Channel 1:
2.5 A
Output Voltage-Channel 2:
Output Current-Channel 2:
Output Voltage-Channel 3:
Output Current-Channel 3:
Commercial/Medical:
Dimensions:
50 mm L x 116 mm W