Tamura (PL2.5-20-130B)
PartNo:
PL2.5-20-130B
Manufacturers:
Tamura
Qty:
390
Request Qty:
Description:
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE
Product Information:
Minimum Quantity :
1
Series:
PL2.5-xx-130B
Type:
Laminated Core
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 10V, Series 20V
Current - Output (Max):
Parallel 240mA, Series 120mA
Primary Winding(s):
Dual
Secondary Winding(s):
Dual
Center Tap:
No
Power - Max:
2.5 VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
41.28mm L x 36.37mm W
Height - Seated (Max):
28.60mm