 All Product > other > Tamura  (PL5.0-20-130B)
Tamura PL5.0-20-130B
PartNo:
PL5.0-20-130B
Manufacturers: Tamura
Qty: 255
Request Qty:
Description: XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Product Information:
Minimum Quantity :1
Series:PL5.0-xx-130B
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 10V, Series 20V
Current - Output (Max):Parallel 500mA, Series 250mA
Primary Winding(s):Dual
Secondary Winding(s):Dual
Center Tap:No
Power - Max:5 VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:41.28mm L x 36.37mm W
Height - Seated (Max):35.60mm