 All Product > Integrated Circuits > Interface ICs > Linear Technology  (LTC4300A-3IMS8#PBF)
Linear Technology LTC4300A-3IMS8#PBF
PartNo:
LTC4300A-3IMS8#PBF
Manufacturers: Linear Technology
Qty: 788
Output:2-Wire Bus
Data Rate (Max):400kHz
Signal Conditioning:-
Capacitance - Input:10pF
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply:3mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)