 All Product > other > EPSON  (MA-505 10.2400M-C0)
EPSON MA-505 10.2400M-C0
PartNo:
MA-505 10.2400M-C0
Manufacturers: EPSON
Qty: 20000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 10.24MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:HC-49USX-DN
Type:MHz Crystal
Frequency:8MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height:0.138" (3.50mm)