 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-10.000MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-10.000MABJT
PartNo:
HCM49-10.000MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 20000
Request Qty:
Description: CRYSTAL 10MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:CSM-7X
Type:MHz Crystal
Frequency:8MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:0.169" (4.30mm)