Citizen Finetech Miyota (CMR200T-32.768KDZYT)
PartNo:
CMR200T-32.768KDZYT
Manufacturers:
Citizen Finetech Miyota
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
CSM-7X-DN
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:
0.169" (4.30mm)