Citizen Finetech Miyota (CM250C-60.000KAZFT)
PartNo:
CM250C-60.000KAZFT
Manufacturers:
Citizen Finetech Miyota
Description:
CRYSTAL 60.000KHZ 12.5PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
ECX-2236
Type:
MHz Crystal
Frequency:
30MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.026" (0.65mm)