 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-27.000MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-27.000MABJT
PartNo:
HCM49-27.000MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 27002
Request Qty:
Description: CRYSTAL 27MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:445
Type:MHz Crystal
Frequency:24MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.053" (1.35mm)