 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-24.000MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-24.000MABJT
PartNo:
HCM49-24.000MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 25284
Request Qty:
Description: CRYSTAL 24MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ECX-53B-DU
Type:MHz Crystal
Frequency:20MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:0.033" (0.85mm)