 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-11.0592MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-11.0592MABJT
PartNo:
HCM49-11.0592MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 22196
Request Qty:
Description: CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:FQ7050B
Type:MHz Crystal
Frequency:10MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:0.051" (1.30mm)