 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-16.000MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-16.000MABJT
PartNo:
HCM49-16.000MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 20844
Request Qty:
Description: CRYSTAL 16MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:XRCGB
Type:MHz Crystal
Frequency:30MHz
Frequency Stability:±40ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height:0.028" (0.70mm)