EPSON (CA-301 8.0000M-C:PBFREE)
PartNo:
CA-301 8.0000M-C:PBFREE
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 8MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
CSM-7X
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
32pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
HC49/US
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:
0.169" (4.30mm)