 All Product > other > EPSON  (MC-406 32.768K-A3:ROHS)
EPSON MC-406 32.768K-A3:ROHS
PartNo:
MC-406 32.768K-A3:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 18997
Request Qty:
Description: CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:MA-506
Type:MHz Crystal
Frequency:18.432MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension:0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height:0.181" (4.60mm)