 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-4.9152MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-4.9152MABJT
PartNo:
HCM49-4.9152MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 18927
Request Qty:
Description: CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CSM-7X-3L-DS
Type:MHz Crystal
Frequency:11.0592MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height:0.165" (4.20mm)