 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-49.152MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-49.152MABJT
PartNo:
HCM49-49.152MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 18465
Request Qty:
Description: CRYSTAL 49.152MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CSM-7
Type:MHz Crystal
Frequency:12MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:0.169" (4.30mm)