 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HCM49-3.6864MABJT)
Citizen Finetech Miyota HCM49-3.6864MABJT
PartNo:
HCM49-3.6864MABJT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 18320
Request Qty:
Description: CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:FA-20H
Type:MHz Crystal
Frequency:32MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.022" (0.55mm)