 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (CM250S-76.800KAZF-UT)
Citizen Finetech Miyota CM250S-76.800KAZF-UT
PartNo:
CM250S-76.800KAZF-UT
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 18066
Request Qty:
Description: CRYSTAL 76.8KHZ 12.5PF SMD
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:CSM-7
Type:MHz Crystal
Frequency:8MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:0.169" (4.30mm)