 All Product > other > EPSON  (CA-301 12.0000M-C:PBFREE)
EPSON CA-301 12.0000M-C:PBFREE
PartNo:
CA-301 12.0000M-C:PBFREE
Manufacturers: EPSON
Qty: 16607
Request Qty:
Description: CRYSTAL 12MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:CSM-7X
Type:MHz Crystal
Frequency:6MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:32pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:0.169" (4.30mm)