Citizen Finetech Miyota (HCM49-12.000MABJT)
PartNo:
HCM49-12.000MABJT
Manufacturers:
Citizen Finetech Miyota
Description:
CRYSTAL 12MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
403
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height:
0.031" (0.80mm)