EPSON (C-2 20.0000K-P:PBFREE)
PartNo:
C-2 20.0000K-P:PBFREE
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 20KHZ 11PF THRU
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
CX5
Type:
MHz Crystal
Frequency:
8MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height:
0.051" (1.30mm)