 All Product > other > Citizen Finetech Miyota  (HC49US-28.224MABJB)
Citizen Finetech Miyota HC49US-28.224MABJB
PartNo:
HC49US-28.224MABJB
Manufacturers: Citizen Finetech Miyota
Qty: 14040
Request Qty:
Description: CRYSTAL 28.224MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:ATS
Type:MHz Crystal
Frequency:12MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.427" L x 0.177" W (10.85mm x 4.50mm)
Height:0.145" (3.68mm)