 All Product > other > EPSON  (C-2 83.0000K-P)
EPSON C-2 83.0000K-P
PartNo:
C-2 83.0000K-P
Manufacturers: EPSON
Qty: 12839
Request Qty:
Description: CRYSTAL 83KHZ 11PF THRU
Product Information:
Packaging:cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:CMJ206T
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.236" L (2.50mm x 6.00mm)
Height:0.098" (2.50mm)