 All Product > other > EPSON  (MA-506 16.0000M-C0:ROHS)
EPSON MA-506 16.0000M-C0:ROHS
PartNo:
MA-506 16.0000M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 11950
Request Qty:
Description: CRYSTAL 16MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CSM-3X
Type:MHz Crystal
Frequency:12.288MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height:0.091" (2.30mm)