EPSON (CA-301 36.0000M-C)
PartNo:
CA-301 36.0000M-C
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 36MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:
FA-128
Type:
MHz Crystal
Frequency:
40MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height:
0.020" (0.50mm)