 All Product > other > EPSON  (MA-306 40.0000M-C0:ROHS)
EPSON MA-306 40.0000M-C0:ROHS
PartNo:
MA-306 40.0000M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 11511
Request Qty:
Description: CRYSTAL 40MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Bulk
Series:ECS-31X
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:153.6kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Height:0.244" (6.20mm)