 All Product > other > Seiko Instruments  (SSPT7F-12.5PF20-R)
Seiko Instruments SSPT7F-12.5PF20-R
PartNo:
SSPT7F-12.5PF20-R
Manufacturers: Seiko Instruments
Qty: 11493
Request Qty:
Description: CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:CSM-12
Type:MHz Crystal
Frequency:10MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height:0.098" (2.50mm)