EPSON (FA-238 25.0000MB-C3)
PartNo:
FA-238 25.0000MB-C3
Description:
CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
405
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Surface Mount
Package / Case:
4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:
0.041" (1.05mm)