EPSON (CA-301 14.7456M-C:PBFREE)
PartNo:
CA-301 14.7456M-C:PBFREE
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
CSM-8
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
2-SMD
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.067" (1.70mm)