 All Product > other > EPSON  (MA-506 7.3728M-C0:ROHS)
EPSON MA-506 7.3728M-C0:ROHS
PartNo:
MA-506 7.3728M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 9940
Request Qty:
Description: CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ATS-SM
Type:MHz Crystal
Frequency:11.0592MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height:0.169" (4.30mm)