 All Product > other > EPSON  (MA-506 10.0000M-C0:ROHS)
EPSON MA-506 10.0000M-C0:ROHS
PartNo:
MA-506 10.0000M-C0:ROHS
Manufacturers: EPSON
Qty: 9673
Request Qty:
Description: CRYSTAL 10MHZ 18PF SMD
Product Information:
Packaging:Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:CM415
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Size / Dimension:0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Height:0.035" (0.90mm)