EPSON (CA-301 16.0000M-C:PBFREE)
PartNo:
CA-301 16.0000M-C:PBFREE
Description:
CRYSTAL 16MHZ 18PF THRU
Product Information:
Packaging:
cxda-ReelR Alternate Packaging
Series:
CSM-7X
Frequency:
12.288MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohm
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height:
0.169" (4.30mm)