EPSON (FC-12M 32.7680KD-A3)
PartNo:
FC-12M 32.7680KD-A3
Manufacturers:
EPSON
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Product Information:
Packaging:
Tape & Reel (TR) Alternate Packaging
Series:
ST3215SB, Kyocera
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 kOhm
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height:
0.035" (0.90mm)